rsz_charge-charge-hr-surge

3 nové fitness náramky od FitBitu

Nositelná elektronika je čím dál populárnější. Vlastní chytré hodinky bude mít za chvíli nejspíš každá (větší) společnost. Otázkou je, zda je tento trend v současné podobě nadějný a skutečně smysluplný. Ať už je odpověď jakákoli, nic to nezmění na faktu, že si tato kategorie na trhu začíná získávat své místo. Mezi společnosti, které tento trend zaregistrovaly již dříve, patří kupříkladu i kalifornská firma FitBit. Ta na trh uvedla hned tři nové kousky, které potěší každého, kdo o nositelné elektronice, byť jen malinko, uvažuje.

Společnost FitBit je dobře známá kupříkladu díky fitness náramku Flex, který se ke konci roku 2013 dočkal nástupce v podobě Force – ten se ovšem potýkal s problémy spojenými s popáleninami a vyvoláváním alergie na kůži uživatelů. Z toho důvodu byl Force stažen z prodej a všichni tak netrpělivě čekali na nástupce. Ten nyní dorazil. A ne pouze jeden, ale rovnou tři nové modely. No není to super?

První dva kousky se jmenují Charge Charge HR. Odlišují se hlavně tím, že druhý jmenovaný disponuje senzorem pro měření tepu. V základu však oba nabídnou pořádnou dávku senzorů, která umožní krom obvyklého měření kroků a spánku (nyní automaticky)  i počítání údajů o vystoupaných schodech. Verze bez snímače tepové frekvence vydrží na baterii údajně až 7 dnů a zaplatíte za ni přijatelných $130 (necelé 3000 Kč). Za Charge s přídomkem HR zaplatíte $20 navíc (celkem tedy něco málo přes 3000 Kč) a budete muset oželet o dva dny kratší výdrž na baterii.

Třetím představeným zástupcem nositelné elektroniky je „top model“ Surge. Jedná se o funkcemi nabité hodinky, které rozhodně potěší (nejen) sportovně zaměřené jedince. Cena tohoto skvostu, který mimo jiné nabídne i GPS, bude nastavena na $250, tedy zhruba 5500 Kč.

Všechny tři modely disponují (více či méně pokročilými) možnostmi synchronizace s Androidem, iOS Windows PhoneCharge by měl dorazi již velice brzy (během listopadu), ostatní dvě kousky během počátku roku 2015.

Líbí se vám některý z dnes představených fitness náramků?

Zdroj: DLINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.