Airbnb

Airbnb – pořád chcete bydlet na dovolené v hotelu?

Loft v srdci New Yorku, zámek rodu Borgiů v Toskánsku, soukromý ostrov na Fiji, luxusně zařízená jurta na Algarve, přestavěný větrný mlýn v Lintonu (UK), apartmán v kostele, Bali Beach Surf House v Indonésii, hausbót v Amsterodamu, dům v korunách stromů na Kostarice, bydlení v odstaveném vlaku nebo kabině letadla, co už má dolétáno, a mnoho dalších variant, které by vás nejspíš ani nenapadly. Možnost bydlení v zařízených apartmánech ve 190 zemích světa dle vašich finančních možností a vkusu. To je aplikace Airbnb.

karavany a privátní ostrovy

Airbnb je určena pro všechny, kteří milují cestování a nebojí se vyzkoušet něco jiného, než bydlení v klasickém, neosobním hotelovém pokoji a nebo pro ty, kteří by rádi nabídli svůj byt tak, jak je, k pronájmu na pár nocí někomu cizímu.

Iglu

Aplikace je intuitivní, můžete si vybrat z nabízeného seznam v různých stylech bydlení, o kterých jsem psala v úvodu, nebo ze seznamu zemí a měst. Pokud si vyberete ze seznamu měst, objeví se vám googlová mapa lokality a stačí si vybrat podle toho, jestli chcete být raději v centru, nebo někde v klidnější části.

Když je vám to jedno, ale zajímá vás v prvé řadě cena, zvolíte si „list“ – seznam. Na seznamu uvidíte fotku bydlení s cenou uvedenou za jednu noc a počet hodnocení. Dál si můžete filtrovat rovnou datum, kdy byste chtěli přijet a kdy odjet, počet osob, minimální a maximální cenu, počet postelí, ložnic a koupelen. Po rozkliknutí se vám zobrazí úvodní obrázek, kterým se rovnou můžete posunout na galerii fotek, dále popis (většinou v angličtině), detaily o počtu pokojů, ložnic, koupelen, velikosti bytu, storno podmínky (v češtině) a vybavení, jako je např. vrátný :), výtah v budově, pračka, sušička, internet a tak dále. Ceny ubytování se pohybují v širokém rozmezí, dá se najít jednoduché studio za pár set korun na noc a nebo luxusní apartmán na zámku za desítky tisíc.

Bali Beach Surf House

Na hlavní stránce daného bydlení najdete také modrou ikonu Contact Host – kontaktovat pronajimatele, kam se můžete obrátit s dotazem na cokoli a zelenou ikonu Book It, kterou můžete rovnou bydlení zarezervovat dle kalendáře obsazenosti, který se vám zobrazí. Kromě kalendáře uvidíte rovnou konečnou cenu. V případě, že je byt ve vašem vybraném termínu obsazen, zeptá se vás aplikace, jestli chcete ukázat jiné varianty bydlení ve stejný termín někde jinde.

Confirm

Aplikace je perfektně zpracována, i když se nechystáte nikam teď, ale třeba za pár měsíců, zkuste si projít možnosti, které nabízí a cestujte jednou jinak. Bookovat můžete dlouho dopředu a letenky taky vyjdou levněji :)INZERTNÍ SDĚLENÍ