statistics

AirCalc – kalkulačka jako ve Windows

Počítačové systémy přebírají od mobilních, stejně tomu je i na „druhém břehu“. Tu a tam se na mobilu objeví něco, co už dobře známe z počítačů. A právě tak tomu je u aplikace, kterou si dnes představíme. V jistém smyslu se totiž jedná o jednoho z průkopníků na poli mobilních aplikací a byla by škoda, kdybychom si ho nepředstavili.

Jmenuje se AirCalc a je to první mobilní aplikace, která funguje v režimu okna, podobně jako na Windows (i když její design je de facto převzatý ze systému Mac OS X). V podstatě se sice jedná o úplně obyčejnou kalkulačku, na druhou stranu jde o jednoho z prvních pionýrů s podobnou vlastností.

Po uchopení za horní lištu lze aplikaci posunout na libovolné místo na obrazovce. Pravý dolní roh slouží k úpravě velikosti okna. Když si okno umístíte na nějaké místo, můžete klidně dál pokračovat v práci s telefonem. Systém totiž i se spuštěnou kalkulačkou funguje úplně normálně. Pokud vám však bude kalkulačka vadit nebo už ji nebudete potřebovat, můžete ji pomocí tlačítek v pravém horním rohu buď zavřít či „shodit do lišty“.

Okno aplikace se může libovolně posouvat a zvětšovat.

Je také podivuhodné, že aplikace neubírá telefonu moc výkonu ani přesto, že je její prostředí průhledné. Je vidět, že si zde vývojář dal opravdu záležet a vytvořil něco, co je trochu neobvyklé, ale zcela jistě užitečné. A tak je to správně!


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.