promobanner

Recenze: Akinator

  

Jedna z nejhorších situací, které vůbec můžete ve svém pracovně-soukromém životě zažít, je moment, kdy v naprostém nedostatku času narazíte na „něco“, co vám ho sebere opravdové kvantum a nelze se od „toho“ odtrhnout.  A přesně takový zážitek si nejeden z uživatelů internetu a Androidu může zažít při prvním setkání s Akinatorem. Génius, který umí číst vaše myšlenky, vás zprvu překvapí, následně pobaví a nakonec nadchne. Pokud máte čas, nebojte se mu dát šanci.

Aplikace funguje na velice jednoduchém systému. Za pomocí otázek se Akinator (postava, která vás bude při používání programu provázet) bude snažit dobrat k osobnosti, na kterou myslíte. Vskutku prosté, po prvním vyzkoušení mužíkovi v turbanu jednoduše propadnete.  Nejdříve zkusíte někoho jednoduššího a přijde něco jako: „Hele, on ho poznal! A tohohle znáš? To není možný! Dobře, ale tohle nenajdeš…hej!“ Podobně budete moci pokračovat ještě hodně dlouho.

Akinator je klasickou aplikací „do hospody“, čili něco, co vytáhnete u piva a kamarádům to vyrazí dech. Zhuštění prostoru kolem vašeho komunikátoru můžeme zaručit. Zábavnost samotného používání prográmku je přímo úměrná počtu lidí, kteří se s vámi hraní účastní. Akinátor je žrout času a je potřeba během jeho čarování dávat pozor na ručičky u hodinek, utíkají opravdu rychle.

Jedinou nevýhodou aplikace je to, že jí nemáte šanci sehnat v českém jazyce. Bez znalosti angličtiny se tedy neobejdete. Vystačíte si však už se základy, nemusíte se tedy bát nějakého hledání slobíček ve slovníku. Pro české uživatele je zde ještě jedna nevýhoda – znalost českých osob. Akinator si dokáže poradit pouze s opravdu známými a experimentovat je lepší spíše u zahraničních osobností.

Akinator každopádně dokáže zaujmout klidně i na dlouhé hodiny a je nepostradatelnou aplikací, pokud rádi svým přátelům čas od času vyrazíte dech. Pokud i tak stále váháte, zda si aplikaci stáhnout či nikoliv, můžete zamířit na internetovou (neplacenou) verzi a okusit dokonalosti Akinatora. A ještě malý tip na závěr: Nebojte se vyhledávat i ty nejnepravděpodobnější charaktery. Začněte třeba u sebe, další vás pak jistě začnou napadat. 😉INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek
  • natálka00

    hnus nění to v češtině