google_mapy

Aktualizace Google Map pro iOS

Google před pár dny provedl aktualizaci Google Map pro iOS na verzi 3.2.0, jež přináší několik nových funkcí, které lehce vylepšují užitnou hodnotu aplikace jako celku. Pokud jste si dosud kupovali papírové průvodce po oblastech, do kterých se chystáte vycestovat, tak možná je už nebudete potřebovat.

Apple už dlouho ve výchozím stavu uživatelům iOS přináší vlastní mapovou aplikaci, ale i přes tuto skutečnost si Google Mapy stále drží určitou popularitu i mezi majiteli iPhonů, iPadů, případně iPodů Touch. Právě proto Google neotálí a pro druhou nejrozšířenější platformu na světě stále vyvíjí vlastní mapovou aplikaci. Vývoj tak dospěl už k verzi 3.2.0, která přináší následující novinky:

  • Výsledky hledání se na mapě nově zobrazují přímo s popisky, takže se můžete rychleji rozhodovat, např. do kterého podniku vyrazíte na oběd
  • Výsledky hledání se zobrazují na mapě i v seznamu a můžete mezi nimi snadno přecházet

Poslední a nejzajímavější novinkou je možnost vidět svoje rezervace a plánované události na mapě, kam se přidávají skrze Gmail synchronizaci – Google Mapy k tomu ještě přidávají i nový režim prozkoumávání (v originále „Explore”), jež by měl sloužit jako automatický lokální průvodce vybízející k návštěvě zajímavých míst a vyzkoušení aktivit ve vašem okolí.

Tento seznam aktivit a míst se samozřejmě upravuje na základě vaší polohy, ale také denní doby – takže večer vám Google Mapy mohou doporučit třeba návštěvu oblíbeného klubu, zatím co během odpoledne vám dají tip na blízké koupaliště.

appstore

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.