unnamed

[Aktualizace] Google Translate s podporou Handwriting a v designu ICS

Google Translate konečně dostál aktualizace, která přináší rozhraní dle standardů Android 4.0 ICS. Navíc se již tak pestrá škála jazyků rozrostla o několik nových kousků, a pro příznivce ručně psaného písma je nyní dostupná i funkce Handwriting.

Pomineme-li mnohem hezčí design, aplikace je navíc mnohem rychlejší při načítání a pohodlnější při ovládání. Do seznamu jazyků také přibylo několik nových kousků, z nichž asi nejvýznamnější je esperanto. Nejdůležitější věcí, která se v nové verzi nachází, je ale rozpoznání ručně psaného písma, které funguje na velmi dobré úrovni. Tuto funkci využijí spíše jazyky, které namísto klasické abecedy používají znaky – tato změna tedy určitě potěší většinu obyvatel Asie. Dle ohlasů by měla aplikace výborně zvládat například japonské Kanji, které je dle tamních obyvatel mnohem jednodušší psát ručně, než na klávesnici.

    

Překladač nyní nabízí také vylepšenou formu překladu mluveného projevu. Mluvčí mohou komunikovat ve svém jazyku a přitom poslouchat nahlas překlad do druhého jazyka – respondent poté učiní stejně a mluvčímu se dostane odpovědi zpět v jeho jazyce.

Mimo jiné bylo přidáno ještě několik jazyků, které dosud nepodporovaly funkci text to speech. Google opět odvedl velmi dobrou práci a v budoucnu, kdy by se mohly takovéto aplikace vyskytovat například v Google brýlích, by lidstvo bylo opravdu již jen krůček od prolomení jazykových barier.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: aaINZERTNÍ SDĚLENÍ