Facebook-Messenger-for-Windows

[Aktualizace] Novinky ve Facebook Messenger

Pokud Facebook nepoužíváte na všemožné sdílení, komentování a lajkování, ale výhradně na komunikaci s přáteli, bude vás určitě zajímat aplikace Facebook Messenger. Její jedinou funkcí je totiž chat. Žádné otravné statusy, žádné hloupé fotky v zrcadle, jen chat. 

Nejde ale o žádný neoficiální klient. Tahle aplikace totiž pochází přímo z dílny Facebooku, a tak není divu, že se neustále vyvíjí. Já ji používám už od první verze a jsem z ní stále nadšený. (I když zde ze začátku bylo mnoho problémů.) Nyní ale přichází další aktualizace a tak i několik dalších vylepšení.

Smajlíci

Očekávanou novinkou byly smajlíky. Webové prostředí Facebook chatu si už delší dobu umí poradit se smajlíky, které převání z textové do grafické podoby. Nicméně mobilní aplikace tuto vymoženost dlouho postrádala a není divu, že si ji mnoho uživatelů přálo. Nic totiž nezlepší přehlednost textu tak, jako převod dvojteček a závorek na grafiku.

Kdopak se to na nás směje?

Ukaž mi svůj profil

Z nějakého podivného důvodu v této aplikaci dlouho chyběla funkce otevření profilu po kliknutí na jméno. A přitom jde o takovou základní a primitivní věc, se kterou se od začátku počítá. Nicméně vývojáři už si toho konečně všimli a nyní je už tedy možné zobrazit profil příjemce pouze klikutím na jeho jméno na horní liště chatu.

Je online, ale někam si odskočil

Poslední novinkou je indikátor aktivity u kontaktů. Funguje to tak, že pokud jste online a na Facebooku, jste prostě aktivní. Ale jakmile si třeba někam odskočíte, nebo si v prohlížeči spustíte jinou záložku (ale pořád máte otevřený/spuštěný Facebook), tak už aktivní nejste.

V aplikaci Messenger se tedy nově pod každým online kontaktem zobrazí nápis „Aktivní“ nebo „Neaktivní“. Je to jistě užitečná novinka, protože se nyní snadněji dozvíte, že odpověď na vaši zprávu se možná malinko opozdí. Na druhou stranu se však musíme smířit s tím, že i naše aktivita bude veřejná, čímž se opět malinko narušuje naše soukromí.

Stále má své mouchy

Bohužel i po několika aktualizacích a úpravách má tato aplikace pár chybiček, které zřejmě hned tak nezmizí. První z nich jsou  tzv. duchové. Když si s někým povídám, naše komunikace se automaticky archivuje. I když dotyčný smaže svůj účet na Facebooku, pořád si zprávy můžu číst. Problém je, že narozdíl od webového rozhraní mi mobilní aplikace neukáže jeho jméno. Takže tam, kde je na normálním Facebooku napsáno jméno smazaného uživatele je v aplikaci Messenger pouze nadpis „Facebook User“, což je občas pěkně matoucí.

Koho zavoláme? Krotitele duchů!

Další problém netrápí ani tak mě, ale spíš vlastníky telefonů se systémem Ice Cream Sandwich. Jde o to, že oznámení o nové zprávě se v notifikační oblasti zobrazuje černým písmem. Na mém telefonu s Androidem 2.3.6, kde je notifikační oblast šedá to ještě jde přečíst celkem dobře. Jen to nevypadá moc hezky. Horší to bude u telefonů se zmíněným Androidem 4, protože jeho notifikační oblast má černou barvu a zpráva je tím pádem nečitelná.

Černá notifikace.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.