android5

Android 5.0 oficiálně i pro Nexus 4

Před pár dny jsme psali, že byl oficiálně uvolněn Android 5.0 Lollipop pro zařízení řady Nexus. Mezi „vyvolenými“ modely byl i smartphone Nexus 4, který si musel (na rozdíl od ostatních zařízení) ještě nějakou tu chvíli počkat. A ta chvíle nyní skončila, neboť „lízátko“ oficiálně dorazilo i na tento model.

Nexus 4 se na poměry dnešních (high-end) telefonů řadí spíše mezi slabší zařízení, to však nebylo překážkou tomu, aby se i tento smartphone dočkal Androidu 5.0. Ten dorazí skrze OTA aktualizaci, případně je možné si ho stáhnout a dostat do zařízení ručně.

Nexus-4

Pokud snad zvolíte cestu OTA aktualizace, je dost možné, že si budete muset ještě nějaký ten (tý)den počkat. To stejné platí i pro majitele Nexusů 5, 7 a 10, jejichž zařízení se dočkala Lollipopu dříve, na některé modely však skrze OTA aktualizaci ještě nepřišel. Chcete-li si stáhnout rovnou obraz firmwaru, můžete využít tento odkaz – jedná se však o složitější metodu, která vyžaduje zkušenosti s podobným počínáním.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.