gmail

Android: velké změny v Gmailu 5.0

Google mění svého primární e-mailového klienta, a to nejen v designové podobě (která nově odpovídá standardům Material Designu), ale také v podobě funkční – aplikace nově bude sjednocovat e-maily všech možných e-mailových služeb.

Aplikace od Googlu byly s blížícím se uvedením nové generace Androidu postupně upravovány tak, aby zapadaly do nové podoby. Přes to si však Google některé aplikace podržel a vypadá to, že s jejich aktualizací vyčkává až na samotné uvedení nového systému. Jednou z těchto aplikací je i Gmail, který se spolu se systémem dostává na verzi 5.0.

gmail1 gmail2 gmail3

Změnu a aktualizaci designu aplikace pravděpodobně očekávali naprosto všichni, a pokud si ještě vzpomínáte na uniklé screenshoty z doby před několika měsíci, tak vězte, že vcelku odpovídají realitě – co koneckonců na aplikaci vymýšlet, když Google standardy designu stanovil před nějakou dobou. Více než změna designu ale zaujala zpráva o tom, že Google ve své výchozí mailové aplikaci (nepočítaje separátní e-mailový klient, který tak pravděpodobně zanikne) chce pojmout i účty z dalších služeb, typicky tedy třeba Yahoo, nebo Outlooku.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.