unnamed

Androidí „véčko“ od Samsungu

Pokud si dnes chcete koupit pro vás adekvátní smartphone, máte takřka neomezenou možnost výběru – trh se dnes totiž sestává z přístrojů všech velikostí, tvarů a konstrukcí. Nicméně jedno konstrukční řešení je opomíjeno, a to dříve velmi oblíbené véčko. Touto již téměř zapomenutou cestou se ale nyní zkouší vydat Samsung.

Celková velikost přístroje není, jak dříve bývalo právě u tohoto druhu zvykem, z nejmenších. Na vnější i vnitřní straně vrchní části telefonu se usadil 3.5” display s rozlišením 480 x 800 bodů (podle fotografie by se mohlo jednat o technologii AMOLED). Dále by měl být v Samsungu GT-B9120 osazen dvoujádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,2GHz (stejný má např. HTC Sensation), 1GB paměti RAM a 16GB interní paměti.

Z hlediska konektivity se nejedná o nic zajímavého, HSPA, WiFi, Bluetooth a GPS již dnes nesjou žádnou výjimkou. Nelze však opomenout ani 5Mpx hlavní fotoaprát a 1,3Mpx kameru pro videohovory. Bohužel, tato vcelku bohatá hardwarová výbava se podepsala i na velké tloušťce celého přístroje, což ale není u véček nic nezvyklého.

Tento atypický smarphone je určen pro čínský trh, kde by se měl v průběhu letošního roku začít prodávat. Pokud by tedy v Číně sklidil patřičný úspěch, určitě by se dalo spekulovat o globálnějším rozšíření a možná i o dalších nástupcích.

Zdroj: ugINZERTNÍ SDĚLENÍ