angrybirds_stella

Angry Birds Stella: noví naštvaní ptáci vyrazili do boje

Angry Birds Stella je nový přírůstek do rodiny her s naštvanými ptáky, který vyniká především úplně novou stylizací a celkovým audiovizuálním projevem, který se blíží ke klasičtější kreslené grafice. Rovio svoji novou hru vydalo na Android, iOS a Blackberry. Na Windows Phone se ale také v dohledné době dostane.

Angry Birds Stella vás provedou novým dobrodružstvím na Zlatém Ostrově, který se budete snažit vyčistit od starých dobrých zelených prasátek. V čele tohoto infantilně laděného vojenského tažení je růžová ptačí samička jménem Stella, která v univerzu naštvaných ptáků už dříve vystupovala v Angry Birds Star Wars, v nichž zastupovala princeznu Leiu. Přestože základní příběh ve hře existuje, tak nečekejte nic zásadního nad rámec toho, co jste zažili už u předchozích her ze série. Navzdory původním spekulacím je totiž Angry Birds Stella klasickou Angry Birds hrou držící se osvědčených herních mechanismů – největší změnu opravdu zaznamenala jen grafická stránka.

Samozřejmě jako s každým dílem, i tentokrát se na scéně objevují ptáci s úplně novými schopnostmi, jež na nějakou dobu dokáží jinak ohraný koncept opět oživit. Celá hra působí, že novým hitem v Roviu jsou schopnosti ovládané stylem „klepni a drž”, během kterých se přepnete do zpomaleného času, což vám dává chvíli na přesné zaměření útoku. Obecně vzato jde o příjemné zpestření, které může působit vcelku strategicky – koneckonců si to můžete vyzkoušet sami, protože hra je dle tradic Rovia v základní podobě zdarma s reklamami.

stella1 stella2 stella3

Konkrétněji se reklamy projevují až po několika úrovních, ale v čem Rovio hodně přitvrdilo, je to, jakým způsobem reklamy do hraní zasahují. Nově se totiž často setkáte s reklamními videem, které jde přeskočit až po přehrání určité části. Navíc to zatím vypadá, že se samotných reklam nedá úplně zbavit – skrze mikrotransakce totiž můžete nakupovat pouze herní měnu, jejíž cena se závisle na množství pohybuje mezi cca 40 až 1000 Kč. Za samotnou měnu si potom nakupujete různé „zlepšováky”, které vám mohou usnadnit průchod úrovněmi. Jen doufáme, že Angry Birds Stella nemají v pozdější fázi úrovně navrženy tak, že jsou bez těchto placených prostředků neproveditelné.

Angry Birds Stella by mohl být příjemný přídavek do slavné série od Rovia s novým a nutno říct že opravdu hezkým grafickým kabátkem, ale ony přísnější reklamní podmínky v nás vzbuzují lehce rozpačité dojmy. Inu, vyzkoušejte sami a dejte nám vědět, jak se vám noví naštvaní ptáci líbí. Navzdory agresivnější reklamě, Angry Birds Stella zatím mají vcelku vysoká hodnocení na obchodech s aplikacemi obou hlavních platforem.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.