antisquad

AntiSquad Tactics: zajímavé tahové souboje zdarma i v placené verzi

AntiSquad Tactics je žánrový hybrid, který kombinuje strategický žánr s tahovými souboji a RPG prvky. Jde o vcelku zajímavou hru pro Android a iOS, která na rozdíl např. od známého X-COMu je od začátku navržena pro mobilní obrazovky.

Základní herní principy nicméně nejsou zase tak originální a už jsme se s nimi několikrát v herní historii setkali. Hra se tak v zásadě nejvíce odlišuje právě svou stylizací, jež dává žoldácké tématice relativně netradiční nádech. Rozmístíte si jednotky a postupně prozkoumáváte mapu, kde plníte různé mise. Ty by mohly být vcelku zajímavé právě díky variabilitě mezi povoláními, jež vám autoři poskytují – od jednoznačných vůdců skupiny, těžkooděnců, odstřelovačů až po demoliční experty.

RPG prvek přichází na scénu také v kontextu jednotlivých postav – ty si totiž můžete postupně vylepšovat s novými schopnostmi a obecnými vylepšeními. K tomu vám poslouží měna, kterou získáte v průběhu hraní hry. AntiSquad Tactics se snaží i o jakýsi příběh, ale jeho vyprávění probíhá v relativně nezajímavém statickém stylu komiksových obrázků, které někoho mohou zaujmout, ale dovedeme si představit, že většina hráčů je pouze přeskočí.

anti1 anti2 anti3

Velice zajímavý je na druhou stranu přístup autorů k platebnímu modelu – autoři totiž vydali hru jak ve variantě free-to-play s mikrotransakcemi, tak ve variantě, ve které zaplatíte pevně cca 115 Kč a hra bude vaše bez jakýchkoliv dodatečných poplatků. V tzv. „Premium” verzi tak máte k dispozici úplně stejný obsah, ale herní předměty jsou přiměřeně levnější (dají se získat čistě hraním).

Za takový přístup autorům tleskáme a doufáme, že reakce hráčů dají i ostatním vývojářům najevo, že by podobný přístup mohl dávat smysl. Premium verzi pro iOS se nám nepodařilo nalézt, nicméně na svém webu ji autoři uvádějí, takže počítáme, že v dohledné době jistě bude k dispozici po boku verze zdarma, která už na iOS je.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-applogo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.