googlefit

Aplikace Google Fit je dostupná na Google Play

O aplikaci Google Fit a zastřešujícím API jsme již nějakou dobu věděli, nicméně nyní se s blížícím Androidem 5.0 všechny novinky představené na I/O postupně stávají skutečností. Chcete zkusit zdravější životní styl s Googlem?

Pokud ano, tak máme pro vás dobrou zprávu – Google Fit se totiž začíná naplno rozjíždět a příjemné dále je, že aplikace funguje i na starších verzích Androidu (kde ale pochopitelně nevypadá tak dobře). Aplikace umí shromažďovat data o vaší sportovní a obecně celodenní aktivitě nejen skrze vlastní zdroje, ale také z vašich dalších aplikací, které mají integrovanou podporu stále ještě čerstvého Fit API, které je také klíčem pro spolupráci aplikace s Android Wear zařízeními.

Co se týče samotné funkční výbavy, tak nejde o nic zásadního, co by výrazně vybočovalo ze standardní nabídky funkcí od podobných aplikací. Síla Google Fit je spíše ukryta v tom, že jde o návrh na univerzální řešení, které bude pracovat se vším, co běží na Androidu. Pokud nedisponujete žádnými automatickými možnostmi zadávání dat (z různých wearables), tak můžete aktivitu vkládat sami, ale ruku na srdce – kolik lidí něco takového bude dlouhodobě dělat. Jde spíš o doplňující možnost, i samotný Google spoléhá na to, že data do Google Fit potečou z nositelných hraček.

Bude zajímavé sledovat, zda se řešení od Googlu stane standardem platformy, nebo zda půjde jen o bonusovou funkci, kterou využije minorita. Nedá se totiž vyloženě říct, že by lidem proprietární řešení jednotlivých aplikací překážela, takže nyní je to v rukou společnosti z Mountain View, zda dokáže masu uživatelů přesvědčit. Google Fit každopádně je dostupné zcela zdarma, což není nic překvapujícího.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.