ituneszidnezid

Aplikace: „Je žid, či ne?“

Dnes jsem se rozhodl udělat malou exkurzi do světa „neobyčejných“ Apple aplikací. Neberte tyto řádky prosím jako recenzi, do toho mají opravdu daleko, je to spíše ukázka. Ukázka, jak mohou být některé aplikace nesmyslné až pobuřující.

Aplikací na iPhone, které mají za úkol pouze získání peněz za prakticky žádný obsah, známe hodně. Zapalovače, hlášky… stále to však nic není proti aplikaci: Je žid, či ne? (Juif ou pas juif?)

Apple oznámil, že ve středu stáhnul ve Francii z prodeje tuto aplikaci. Aplikace v zemi vyvolala vlnu pozdvižení a pohoršení. Aplikace stála 0,79 euro a nabízela 3500 osobností, které byly zcela nebo částečně židovského původu.

„Aplikace je v rozporu s pravidly naší společnosti ve Francii,“ – CRIF (Úřad židovských obcí Francie) ten dokonde zvažoval i žalobu, protože za porušení příslušného zákona hrozí ve Francii až pět let vězení a pokuta okolo 300 000 eur.

„Cílem bylo jen přinést židům pocit hrdosti, když uvidí, že některý známý podnikatel či jiná osobnost je také židem,“ – Johann Levy (Autor aplikace)INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.