hero_610x444

Apple CarPlay: iPhone ve vašem automobilu

Uvažovali jste někdy nad tím, jak skvělé by bylo, kdyby si váš automobil mohl vychutnat systém iOS od společnosti Apple? Pokud ano, dnešní novinka vám přijde vhod. Cupertinská společnost si již déle pohrává s podobnou myšlenkou (nazvána byla „iOS in the Car“) a pár dní nazpět konečně odhalila finální produkt, který nese název CarPlay. Co nabídne?

Koncept je stále stejně prostý – přenesení zjednodušeného prostředí iOS7 na obrazovku dotykového počítače v automobilu a rozšířené hlasové ovládání. Hlavním cílem je jednoduchost (a s tím spojená přehlednost) a důraz na bezpečí uživatele – jak je vidět z videa, vše se hodně točí okolo hlasového ovládání a je otázkou, zdali bude přítomna i virtuální klávesnice.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Systém bude moci nahlédnout do kalendáře či emailu, aby mohl průběžně navrhovat cesty na schůzku. Dále bude možné číst a odpovídat na SMS (pomocí hlasového ovládání), telefonovat a samozřejmě poslouchat hudbu.

Systém samotný nebude fungovat bez iPhone (konkrétně 5/5C/5S) – ten totiž musí být připojen kabelem a poskytovat veškerá data.

V automobilech značek Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz a Volvo by se měl CarPlay objevit ještě v průběhu letošního roku. A já budu muset ještě chvíli šetřit, protože osobně nejspíš zvolím variantu ve Ferrari. 

Zdroj: CNINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.