apple_appstore_games

Apple přitvrdil na AppStore: žádné zbraně, ani násilí v ikonách a screenshotech

Apple je známý svým smyslem pro detail a perfekcionismus, nicméně možná trochu stinnou stránkou tohoto přístupu je důkladný dohled nad obsahem, jaký se skrze oficiální kanál může do iOS zařízení dostat. Kromě kvalitativních a pornografických restrikcí tak Apple nyní přidal do svého hledáčku i zbraně a násilí.

Na přísnou interní politiku Applu si vývojáři v průběhu let zvykli, ovšem tyto nové zásahy nikoho příliš nepotěšily – nový tlak z Cupertina totiž autorům her předkládá, že i u titulů s určením pro hráče starší 12 let požaduje screenshoty, které jsou vhodné i pro čtyřleté publikum. Což dokáže být problém zejména pokud zkrátka vytváříte akční hru, jejíž hlavní náplní je střílení zombie. Dokonce se ozývá kritika, že Apple neaplikuje svoji „cenzuru” férově a rovnoměrně mezi všemi tituly na AppStore.

Apple každopádně ale přitvrdil a snaží se učinit svůj obchod s obsahem co nejpřístupnějším širokému publiku, které se skutečně pohybuje v různých věkových kategoriích. Koncovým uživatelům ani vývojářům se to líbit nemusí, ale pravidla jsou daná jasně – pokud chcete hrát na bohatém hřišti Applu, tak musíte hrát podle jeho pravidel. Tento přístup má svoje výhody i nevýhody, nicméně ruku na srdce – myslí si někdo, že vaše dítě negativně ovlivní kreslená postavička s kreslenou pistolí v ruce?

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.