icloud

Apple se vyjádřil k uniklým fotografiím!

Tři dny zpět jsme psali o masivním úniku fotografií spoře (nebo vůbec) oděných celebrit. Mezi „postižené“ patřily Kaley Cuoco, Jennifer Lawrence, Kate Upton, Victoria Justice, Lea Michele, Ariana Grande, Brie Larson, Kristen Dunst, Becca Tobin, Jessica Brown Findlay, Hope Solo, Teresa Palmer, Kristen Ritter, Mary Elizabeth Winstead, McKayla Maroney, Ali Michael a Aubrey Plaza. Jelikož za únikem stál hacker, každého zajímalo, jak na danou situaci zareaguje společnost Apple, vlastník služby iCloud, ze které fotografie údajně unikly. A nyní čekání skončilo, neboť vyjádření je tu!

Apple celou záležitost zkoumal přes 40 hodin a došel k závěru, že se jednalo o cílené útoky na vybraná uživatelská jména, hesla a bezpečnostní otázky u účtů celebrit, tedy způsoby, které jsou běžné na celém internetu. Bylo využito „klasických“ metod hrubé síly a phishingu, chyba tedy nebyla na straně služeb Apple – ani v iCloud či Find my iPhone – ale ve  slabých heslech celebrit.

ios-hack

Apple spolupracuje s policií, aby hackera dopadli a v současnosti důrazně svým uživatelům doporučuje, aby si nastavili co nejsilnější hesla, případně rovnou využili dvoufázového ověření. A varování pro nás všechny – nahé fotky do cloudu nepatří, ale silné heslo ano.

Zdroj: ENINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.