apple

Apple vydal iOS 8.1

Cupertinská společnost Apple dnes oficiálně vypustila majoritní aktualizaci svého mobilního operačního systému. Ta doručí majitelům vybraných „jablečných zařízení“ operační systém s číslovkou 8.1, takže i telefony a tablety od Applu se dočkají této žhavé novinky, kterou si majitelé telefonů s Windows Phone užívají již nějakou tu chvíli. Ne, samozřejmě si děláme legraci. Shoda číslovek je náhoda, dnes budeme mluvit pochopitelně o iOS 8.1.

Aktualizace přináší několik zajímavých novinek, které určitě přijdou vhod. Jedním z vylepšení je vrácení složky Camera Roll do složky Obrázky, což jistě potěší nejednoho uživatele systému iOS. Další novinky zahrnují přidání beta verze iCloud Photo Library, možnost „instantního hotspotu“ (spuštění hotspotu na telefonu skrze počítač), opravu občasných problémů s WiFi a hlavně jednu parádní věc pro majitele počítačů Mac. Kompletně zprovozněna totiž byla funkce Continuity, která umožňuje propojit vaše iOS zařízení s Macem. Nyní je tak možné číst a odpovídat na SMS přímo z počítače. či využívat výše zmíněné funkce Instant Hotspot.

Pro americký trh byla také spuštěna služba Apple Pay.

ios81release-800x458

Dostupnost aktualizace si můžete zkontrolovat v Nastavení.

Zdroj: MRINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.