maxresdefault

Asphalt Overdrive na novém videu

Herní série Asphalt tu s námi je již od roku 2004 a konkrétně 15. listopadu uběhne 10 let od doby, kdy světlo světa spatřil první díl tohoto mobilního „trháku“, Asphalt Urban GT. Od té doby prošla tato závodní hra slušnou (r)evolucí, která se dočasně pozastavila na osmém dílu starém lehce přes rok. Nyní jsou však práce opět v plném proudu, neboť již v blízkém budoucnu bude vydán titul Asphalt Overdrive.

O nové hře zatím nebylo vydáno nějak zvlášť hodně podrobností, základní informace však s jistotou víme. Hra bude situována do osmdesátých let v Kalifornii a ve výsledku se ani tak nejedná o nástupce v sérii Asphalt, ale spíš o „doplňkový“ titul. Tedy, snad. Onou změnou oproti předešlým dílům je tedy fakt, že ovládání nebude vyvedeno klasickým způsobem – tj. směrování vozidla nebudeme ovlivňovat nakláněním telefonu, případně tlačítky na displeji – ale došlo k silné inspiraci u dnes populárního žánru „endless runner“ her jako Temple Run či Subway Surfers. S autem budeme tudíž zatáčet, spíše však měnit jízdní pruh, tahem prstu v požadovaném směru.

Z videa je mimo jiné vidět vidět silná inspirace populárním GTA: Vice City. Podle Gameloftu by hra měla dorazit již brzy na Windows Phone, Android iOS.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.