baldurs-gate-enhanced-edition-android

Baldur’s Gate: Enhanced Edition se vrací na iOS, ale co Android?

Na začátku tohoto léta se objevily nepříznivé zprávy pro mobilní verzi hry Baldur’s Gate, kdy ze smluvních důvodů byla hra stažena z App Store a byl pozastaven vývoj hry pro Android. Nyní se však objevuje nová naděje pro tento zajímavý herní kousek.

Baldur’s Gate je legenda mezi RPG, referenční bod, od kterého se dlouhé roky různí tvůrci odráželi, mezi hardcore nadšenci dodnes považována na nepřekonanou záležitost. A právě tato slavná hra se před časem objevila na iOS v modernizované edici, ale následně byla z App Store stažena, protože nastaly nespecifikované smluvní potíže. Ze stejného důvodu také byla pozastavena práce na verzi pro zařízení poháněná operačním systémem Android.

Tvůrci to (zatím) oficiálně nepotvrdili, ale jelikož se Baldur’s Gate: Enhanced Edition vrátilo na App Store, mohlo by to značit, že neshody byly vyřešeny a hra nyní může spokojeně existovat na iOS a časem snad i na Androidu. Doufejme tedy, že naše logické předpoklady jsou pravdivé a práce na převedení této ikony RPG žánru pro Android se opět rozjely na plné obrátky.

appstore

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.