beats_header

Beats Music startuje na iOS, Androidu a Windows Phone

Sluchátka značky Beats určitě již většina lidí minimálně viděla, když už neslyšela. Firma, která za nimi stojí, se nyní rozhodla vydat vlastní hudební aplikaci, která primárně slouží ke streamování hudby. Jedná se tak o další přírůstek do rodiny aplikací na streamování hudby. U nás zatím dostupná není, její vstup na náš trh se ale nevylučuje.

Beats Music v tuto chvíli funguje na platformách od Apple, Googlu a v pátek se dočkají i uživatelé Microsoftu. Nabízí přes 20 miliónů skladeb, dle tvrzení autorů ze všech dostupných žánrů a za cenu po přepočtu cca 200 Kč. Beats Music se nepochybně bude snažit konkurovat zavedeným hráčům na trhu, jako např. Spotify, či Google Music. Aplikace se snaží zaujmout netradičním systémem playlistů a vcelku líbivým designem.

Playlisty fungují na principech podobných např. aplikaci Music DJ ze Symbianových Nokií, ve které si nastavíte různé proměnné (vaše pozice, pocity, společnost, žánr), ze kterých vám aplikace vygeneruje automatizovaný playlist, resp. streamovací kanál. Samozřejmě pokud preferujete klasické přehrávání, tak vám nic nestojí v cestě – sestavování běžných playlistů a přehrávání nejnovějších hitů mainstreamového hudebního proudu vám aplikace nabídne taktéž.

beats 2,beatsbeatsmusic

Po prvním spuštění aplikace se zaregistrujete, přičemž rovnou vyplníte krátký dotazník, na jehož základě vám jsou přiděleny doporučené skladby a interpreti k poslechnutí. Muzika také jde cachovat do zařízení, takže můžete poslouchat mimo dosah WiFi, či mobilní telefonní sítě. Přestože autoři se snaží zaměřovat na spoustu žánrů, tak už čistě z charakteru Beats jako firmy se dá jednoznačně počítat s tím, že nejvíce hudebního potěšení se skrze Beats Music dostane fanouškům rapu, hip-hopu a popu – zejména pokud se chcete spolehnout na automatické doporučování skladeb.

Na Beats Music je zajímavé napojení na tarify operátora AT&T (o dalších informace nemáme), kdy v rámci rodinného balíčku u operátora zároveň platíte i za aplikaci a máte zcela neomezený přístup k muzice kdekoliv, kde je signál, a to pro 10 členů rodiny, resp. 10 různých zařízení. O dostupnosti u nás nic nevíme, ale doufáme, že se Beats Music objeví, protože každý hráč může konkurenčnímu prostředí jedině prospět a přestože je služba teprve v počátcích, tak silný brand Beats by jí mohl nemálo pomoci k popularizaci.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.