Nvidia-Tegra-K1-chip-Android-1

Benchmark Nvidia Tegra K1

Není tomu dlouho od doby, kdy se na svět usmál nový (super)čip od společnosti Nvidia, který nesl označení Tegra K1. Jak už bývá zvykem při představování nové elektroniky, čipset se chlubil mnohonásobně vyšším výkonem než jeho předchůdce. Abychom ale zjistili, jaká je realita, byla Tegra K1 podrobena benchmarkům.

Je třeba podotknout, že čip je stále v relativně rané fázi vývoje – pojďme ale na čísla.

Toms-Hardware-K1-benchmark-2

V benchmarku Futuremark 3DMark se povedlo Tegře uniknout mobilní konkurenci o poměrně značný kousek. V grafické části tohoto testu se novému čipu dokonce málem podařilo atakovat hranici 25 000 bodů!

Toms-Hardware-K1-benchmark-1

V Kishonti GFXBench už takový náskok znát nebyl (v Onscreen části naopak čip drtivě prohrál), přesto se ale v první části testu povedlo konkurenci porazit.

Mydriversreal

Pro mě osobně je ovšem ze všech benchmarků nejvíce zajímavý GFXBench a srovnání výsledků s notebooky. Jak vidno, Tegra K1 v těchto testech poráží notebooky osazené procesory i5 s architekturou Haswell a grafickou kartou Intel HD 4400 (a 4200). Zatraceně dobré!

Musím přiznat, že výsledky Tegry K1 považuji za skutečně dobré. Ve vzduchu ovšem visí otázka – co na to Qualcomm?

Zdroj: DGINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.