bolt

Bolt: konkurence pro Snapchat od Instagramu

Instagram v relativní tichosti spustil svoji konkurenci pro populární Snapchat. Nese název Bolt a zatím funguje jen v Singapuru, Africe a na Novém Zélandu. To se pochopitelně v budoucnu změní, tak si pojďme tuto alternativu k chatu pomocí obrázků představit.

Prvním rozdílem mezi Boltem a Snapchatem je to, že Bolt je zaměřený spíše na komunikaci s jednou osobou a užším kruhem přátel obecně, kdežto Snapchat cílí na konverzace ve větším měřítku, dá-li se to tak označit. Coby uživatelé se k odeslání fotky dostanete krátkým kliknutím na kontakt, nebo se případně můžete dostat k nahrání videa tím, že provede podržení prstu nad kontaktem. Mimo to můžete odpovídat i v textové podobě, ale s ohledem na zacílení aplikace je pochopitelné, že tato možnost stojí výrazně v pozadí a jde spíše o popisky samotných obrázků, než zprávy jako takové.

bolt

Přestože je aplikace navržena a vyvinuta Instagramem, jež je v držení Facebooku, tak Bolt funguje jako samostatná aplikace a vliv největší sociální sítě v ní není příliš cítit. Bolt dokonce ani nevyžaduje přihlášení přes Facebook, místo toho aplikace pracuje s kontakty přímo ve vašem telefonním adresáři, podobně, jako to dělá např. WhatsApp. Aplikace je ve fázi testování ve výše zmíněných třech zemích, nicméně do budoucna se plánuje s globálním zprovozněním jak na iOS, tak na Androidu.

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.