hugobarra

Bývalý viceprezident Androidu: iPhone 6 je nejkrásnější smartphone všech dob

Hugo Barra je bývalou tváří Googlu v oblasti vývoje Androidu, na který dlouho dohlížel coby viceprezident celé této divize. V současnosti pracuje pro čínské Xiaomi a rozhodně se netají se svým obdivem k poslední generaci telefonu od Applu.

Barra coby současný viceprezident Xiaomi v rozhovoru iPhone 6 komentoval přesně těmito slovy: „Je to nejhezčí chytrý telefon, jaký byl dosud zkonstruován.” Tento komentář přišel v reakci na otázku, která se vztahovala na dlouhodobou kritiku společnosti Xiaomi, která opravdu velmi okatě kopíruje nejen design samotného systému iOS, ale v případě poslední generace telefonu také neskrývaně používá designerské triky Applu.

Na to dále Barra reagoval tak, že jejich designeři a inženýři jsou inspirování výbornými produkty, načež ještě dodal, že se to v dnešní době vztahuje i na ostatní výrobce: „Ukažte mi produkt v našem průmyslovém odvětví, který má naprosto unikátní designový jazyk. Nenajdete ani jeden.” Barra navzdory velkému respektu, který k Applu a Jonymu Iveovi (dvorní designer společnost z Cupertina) chová ale také dodal, že Apple rozhodně není dokonale čistá společnost a také se přinejmenším inspiruje designovými prvky jiných výrobců – v tomto ohledu poukázal především na jistou inspiraci u HTC.

Mimo to potom ještě zmínil softwarové prvky a design, typicky třeba rychlé přepínače WiFi, svítilny a dalších funkcí, které jsou na Androidu už poměrně dlouho standardem a Apple s nimi přišel až v iOS 7. Barra poměrně opatrně a šikovnou PR mluvou také uznal, že Xiaomi je stále ještě mladá společnost, a jejich designeři se zkrátka inspirují u konkurenčních velikánů, byť se snaží zlepšovat a vnášet do mobilního světa vlastní prvky.

Zdroj: VINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.