Call-of-Duty-Strike-Team-Key-Art-640x467

Call of Duty: Strike Team dorazilo na iOS… a vypadá skvěle!

Call of Duty je pojem. Ať už jste fanoušky nebo ne, toto se nejúspěšnější akční sérii všech dob upřít nedá. A nyní se bude pokoušet o podobný úspěch na iOS.

Call of Duty: Strike Team samozřejmě není první hra této značky, která se na iOS objevuje – máme zde už třeba Call of Duty: Zombies, nebo novější Call of Duty: Black Ops Zombies, které se navíc dostalo i na Android. Ovšem jak název napovídá, toto nejsou úplně tradiční Call of Duty hry, ale spíše jen takové střílecí mini-hry se zombie, které si zakládají na jednom z módů některých dílů.

Na hře pracovalo herní studio spadající pod Activision – The Blast Furnance. Call of Duty: Strike Team však v žádném případě není jen čistá střílecí řežba, do hry totiž vstupuje taky taktický režim hraní, který ze hry dělá spíše hybrid střílečky z pohledu první osoby a taktické strategie v reálném čase. Tuto kombinaci žánrů zažijete v kampani jednoho hráče, ale mimo to se vám také může dostat klasické survival akce, ve které se na vás valí hordy nepřátel a vy musíte přežít co nejdéle – není to sice zrovna klasické pro Call of Duty, ale myslím si, že i méně zkušení hráči dobře vědí, oč se jedná. Tento mód boje o přežití navíc zahrne žebříčky nejlepších hráčů a výkonů.

Download-Call-of-Duty-Strike-Team-for-iOS-380722-2Call-of-Duty-Strike-Team-iPad-screenshot-004Call-of-Duty-Strike-Team-Third-Person-View-02

V průběhu hry můžete mezi taktickým režimem („Drone View“) a běžným akčním režimem přepínat kdykoliv v průběhu mise a to prakticky instantně.V akčním režimu vás pochopitelně podpoří pomocník s mířením, který je na dotykové obrazovce ještě nezbytnější, než třeba na konzolích s gamepady. Celkově ovládání akčního módu se nijak zvlášť neliší od standardů – na levé straně se ovládá pohyb a na pravé straně se manipuluje s pohledem. Pokud se vám však zamlouvá ovládání za pomoci gyroskopu a gest, tak nezoufejte, hra umí pracovat i s tímto systémem ovládání.

Drone View je však zajímavější – v něm můžete vysílat členy vaší jednotky do různých pozic v úrovni a přikazovat jim různé metody postupu – typicky třeba krytí, či odstraňování nepřátel z cesty, které lze navíc (pokud okolnosti ve hře svolí) ještě provést tiše, aby se vaše přítomnost nepříteli neodhalila. Samotní autoři se chlubí tím, že Drone View se využije především v situacích, kdy je přímá konfrontace nepřítele nesrovnatelně komplikovanější a náročnější, než taktičtější postup.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Nebylo by to Call of Duty, aby neobsahovalo postupování po úrovních a nastavování získaných perků. Tento systém je ve hře také zapracován a ony perky pořídíte za jakési žetony, které lze získat buď ve hře, nebo je možné je dodatečně ve hře koupit za skutečné peníze.

Na to, že se jedná o Call of Duty, kolem hry nebylo příliš mnoho povyku a moc se o ní nemluvilo, ovšem Call of Duty: Strike Team v každém případě stojí minimálně za pozornost, protože se nejedná jen o další bezhlavou řežbu dopředu, což je dáno tím, že hra nabízí i taktičtější metody postupu. Hra je už nyní dostupná na App Store pro iPhone a iPad, a to za cenu $6.99, takže zhruba 130 Kč.

Zdroj: J

appstoreINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.