Minecraft-Pocket-Edition-Creepers-android-update

Chystaná aktualizace mobilního Minecraftu přinese nový herní obsah

Minecraft: Pocket Edition se celým názvem jmenuje mobilní konverze této velmi oblíbené sandboxové hry od Mojangu. A právě do ní se chystá aktualizace s označením 0.8.0, která přinese kromě samozřejmých oprav chyb v samotné hře i nový obsah, se kterým se hráči budou moci setkat.

Tak za prvé – exkluzivně pro mobilní edici s přídomkem Pocket Edition bude k dispozici surovina – beet, česky jednoduše červená řepa. Herní červenou řepu budete moci farmit stejně jako jakoukoliv jinou surovinu ve hře a následně ji bude možné využít při vytváření nových polévek a obarvení.

To samozřejmě není vše – dále se v Minecraft: Pocket Edition objeví ze strany useknuté kostky z dřeva („sideway logs“ v originále), balíky sena, hodiny a Halloweenské lucerny, s čímž jsou spojeny i nově dostupné dýně. Tento update se nejspíše měl ukázat ještě v období našich dušiček, ale Mojang to z nějakého důvodu nestihl – což na druhou stranu nemusí vadit, pokud to znamená, že aktualizace bude odladěná. Jakmile se aktualizace objeví, tak by do hry měla taktéž přibýt možnost používat kompas (ukazující na místo vašeho původního spawnu), což může občas nemálo pomoci k orientaci ve velmi rozsáhlých mapách Minecraftu.

minecraft-pocket-edition-0-8-0-compass-androidMinecraft-Pocket-Edition-0-8-0-update-Sponge-StairsMinecraft-Pocket-Edition-0-8-0-update-Walls

Jednu z nejžádanějších věcí ze strany komunity bylo uvedení možnosti chování zvířat na vlastní farmě. Mojang si sice dal na čas, ale nakonec komunitu vyslyšel a přináší tak jejich vyprosenou herní aktivitu, která je potvrzena právě pro aktualizaci 0.8.0. Stále také platí již dříve prosáknuté informace o tom, že nový update přinese možnost farmit surovinu Redstone, která určitě není cizí hráčům klasického Minecraftu.

A jako poslední na seznamu jsou koleje a na nich jezdící vozíky, které se taktéž konečně objeví na mobilních zařízeních. Hráči Minecraftu určitě vědí také o existenci zrychlovacích kolejí, které se budují s použitím již zmíněného Redstone, ovšem vstup těchto kolejí na scénu se očekává až u aktualizace 0.9.0, u „osmičkové“ aktualizace si budete muset vystačit jen se základními vozíky a kolejemi.

Tím se nám seznam novinek v Minecraft: Pocket Edition uzavřel a s jistotou můžeme říci, že patří k těm větším v historii mobilní verze hry od Mojangu.

Zdroje: D, DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.