cina_chodnik

Čína: pruh pro chodce se smartphonem

V Číně přišli se zajímavým nápadem – vytvoření samostatného chodníku pro lidi, kteří za pochodu koukají do svého chytrého telefonu. Myšlenka je jednoduchá – zajistit větší bezpečí a snížit riziko srážky s člověkem, který se svému pohybu nevěnuje naplno.

Tento světově první pruh pro chodce se smartphonem je podle všeho v ulici Foreigner Street ve městě Chongqing, které patří k významnějším městům celé východní velmoci. Přestože jde svým způsobem o kuriozitu, tak není příliš těžké v takovéto úpravě chodníku najít určitý smysl a logiku – mnoha náruživým uživatelům chytrého telefonu se už určitě stalo, že se v lepším případě těsně vyhnuli nečekané překážce, nedejbože se tedy přímo srazili (a úplně „ideálně” potom s jiným člověkem).

Rozdělený chodník je zajímavý experiment, který by se možná i mohl do budoucna uchytit, na druhou stranu se ale zjistilo, že lidé, kteří jsou „přilepeni” ke svým mobilním hračkám, si nového rozdělení chodníku a značící cedule nevšimli. Momentálně vás za chození „ve špatném pruhu” pravděpodobně nikdo pokutovat nebude, a doufejme, že u toho to i zůstane. Naším pohledem jde spíše o zajímavost, nicméně co si o takových chodnících myslíte vy? Vidíte v tom užitek, nebo si myslíte, že to zůstane jen u pár experimentálních nasazení?

chodnik

Zdroj: EINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.