mediatek

Čína zaútočí i ve wearable odvětví – MediaTek uvedl procesor pro Android Wear

MediaTek je výrobce procesorů, jehož doménou jsou nízké pořizovací ceny a s tím spojené působení převážně v levných zařízeních s původem v Číně. A právě oznámený procesor MT2601 míří do hraček používajících Android Wear platormu, kterou doteď okupovaly jen zavedenější značky.

Papírové specifikace u procesoru pro hodinky zdánlivě nehrají takovou roli, ale přece jen si pro pořádek uveďme, že se jedná o dvoujádrový ARM Cortex-A7 procesor s taktem 1,2 GHz, kterému sekunduje grafická jednotka Mali-400 MP, tedy také poměrně oblíbený čip u čínských výrobců techniky. Čip bude připojen k obvyklému setu senzorů a bezdrátových modulů, k nimž patří i vlastní bezdrátový modem od MediaTeku. Procesor si poradí s qHD rozlišením.

Po praktické stránce by nejnovější čip z dílen MediaTeku neměl přinášet takový výkon jako třeba konkurenční Snapdragon 400, který využívají třeba hodinky z dílen Samsungu, LG, či Asusu. Ale jak jsme už psali na začátku – on ten výkonnostní deficit na hodinkách nakonec bude hrát ještě menší roli než u „klasických” ARM čipů, a MediaTek nakonec cílí na optimální poměr mezi nízkou cenou, obstojným výkonem a přijatelnou energetickou spotřebou.

MediaTek s Android Wear má plány na delší dobu a tento čip by měl být jen první z mnoha v řadě, což by mohlo znamenat, že bychom ve wearable odvětví mohli vidět podobný rozmach levnějších zařízení bez známého jména, podobně jako se v posledních letech dělo u mobilních telefonů a tabletů. Otazník ale vyvstává nad tím, zda půjde od začátku o kvalitní stroje, nebo si cenový rozdíl vyžádá delší kvalitativní vývoj, jako se tomu dělo u telefonů…

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.