facebook

Další meta pro Facebook: miliarda instalací hlavního klienta na Androidu

Facebook na Androidu láme rekordy a navzdory mnoha recenzím na Google Play jde o historicky první aplikaci s více jak jednou miliardou instalací. Tedy kromě těch, které vydává Google – ty mají s ohledem na kořeny platformy o něco lehčí pozici.

Nejde ani o příliš překvapující informaci, jako spíše o zajímavost – koneckonců Facebook obecně je největší internetovou komunitou už několik let a zatím to stále nevypadá, že by mu něco stálo v cestě. Jediným přímým konkurentem s podobnou funkční výbavou je Google+, a ruku na srdce, s velikostí Facebooku se nemůže rovnat ani vzdáleně, jakkoliv třeba poskytuje zajímavé služby – populární je zejména pro sdílení fotografií bez komprese, která je na Facebooku poměrně drastická.

Sílu Facebooku (nejen) na Androidu podtrhuje i to, že předehnal i mnohé aplikace přímo od Googlu, jmenovitě třeba Chrome, Hangouts, a dokonce v počtu instalací porazil i Google Search. Neptejte se nás jak, ale podařilo se to. Na druhé straně ale je YouTube, Google Mapy, Gmail a Google Play Služby – tato skupinka se přes jednu miliardu přehoupla dříve, i přes to ale jde o velký milník pro Facebook, který může slavit podruhé v řadě, neboť nedávno jsme psali i o tom, že jejich Messenger překonal půl miliardu instalací. Rovnou přikládáme i odkazy pro stažení klienta na ostatní platformy.

fb_rekord


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

wpstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.