datator

Datator – stahujte rychle a levně

DATATOR je mladý projekt, který se snaží prosadit v oblasti fileshostingových služeb, a s jistotou můžeme říci, že s prázdnou do boje o uživatele rozhodně nevyráží – mezi jeho přednosti mimo jiné patří výborné rychlosti stahování a příjemné webové rozhraní.

Rychlost, rychlost, rychlost. Přesně tak by se dal v krátkosti DATATOR popsat – a to jak z hlediska rychlostí stahování, tak z hlediska rychlosti samotného webového rozhraní, které mimo kvalitní optimalizaci taky těží z toho, že není zatíženo načítáním reklamního obsahu třetích stran – služba je poskytována zcela bez reklam s tím, že tvůrci spoléhají na platící uživatele.

DATATOR z hlediska platebního modelu využívá vcelku tradičního systému kreditů, za které posléze můžete stahovat určité objemy dat – stahování zdarma je momentálně omezeno na soubory do velikosti 10 MB, což ovšem může v klidu postačovat pro rychlé sdílení pár fotografií, případně nějakých dokumentů. Za stahování většího obsahu, typicky třeba filmů, už platíte kredity.

Co je ovšem zásadní výhodou oproti mnoha konkurenčním službám je to, že na DATATORU máte nárok na vrácení kreditů v případě, že stažený soubor byl falešný, nebo nefunkční. Celá „reklamace” stažení není ani závislá na bůh ví jakém podávání stížností, nýbrž pouze na tom, že vyloženě jedním kliknutím soubor nahlásíte přes automaticky zaslaný e-mail hodinu po stažení souboru.

Ať už tedy sháníte audio obsah, filmy, obrázky, nebo cokoliv dalšího – rozhodně dejte DATATORU šanci, protože jde o perspektivní a kvalitně navrženou filehostingovou službu, která se snaží stavět uživatele na první místo a nechce je jakkoliv rušit při hledání a stahování.

A taková zajímavost na závěr – DATATOR spolupracuje se službou 31s.cz, která se snaží o nenásilnou distribucí filmů vcelku neotřelým způsobem. Na úložišti proto najdete filmy, které pro tuto moderní distribuci schválili přímo producenti a váš poplatek při samotném přehrávání se tak stává ryze dobrovolnou záležitostí.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.