1512543_605099052876718_1842592262_n

Dolphin Zero – od základu anonymní webový prohlížeč

Anonymita a soukromí na internetu bylo vždy diskutované, zejména pak v poslední době, kdy se kolem této tématiky rozvířila velká debata spojená s nechvalně proslulou NSA. Chcete jim práci přinejmenším ztížit, nebo prostě jen máte zájem o anonymní přístup na web? Zkuste Dolphin Zero.

Možných důvodů pro využití naprosto anonymního prohlížeče je mnoho, je jich tolik, že je skoro až nemožné si představit, že by jeden konkrétní člověk chtěl používat anonymní prohlížeč úplně kvůli všemu. Každý ovšem má své motivy a ať už používáte sdílené zařízení, nemáte rádi analytické systémy reklamních společností, či lehce spornou aktivitu vládních bezpečnostních agentur, nebo jakýkoliv jiný důvod… je to motivace pro vyzkoušení nějaké alternativy.

A tou alternativou se snaží být Dolphin Zero, který pochází od stejných autorů jako původní prohlížeč Dolphin Browser. Pravda, většina prohlížečů dnes nabízí anonymní režim coby dodatečnou funkci, ale přepínání mezi anonymními a běžnými režimy je občas komplikované a přináší zbytečnou schizofrenii v případě, že chcete používat výhradně anonymní režim.

nexusae0_unnamed-23nexusae0_unnamed-51nexusae0_unnamed-72

To Dolphin Zero řeší tak, že je pouze anonymním prohlížečem a to znamená, že s každým uzavřením aplikace se vymaže historie prohlížení, hesla, data z formulářů, cookies, cache a ostatní data, jako jsou třeba geolokoační informace. V jádru je to však tentýž prohlížeč, jako klasický Dolphin Browser, má stejné jádro, víceméně stejné uživatelské prostředí a jediné, co by tak svým způsobem mohlo narušit nezanechávání stop za sebou v telefonu je stahování souborů – ale to už si uživatelé musejí obstarat sami. Prohlížeč je v tuto chvíli jen na Androidu, ale podle informací webu TheNextWeb by se „někdy“ měl objevit i na iOS.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.