duke_nukem_hail_to_the_king_collection

Duke Nukem kolekce her vyjde na Android a možná i na iOS

Na konci ledna dostali fanoušci série Duke Nukem překvapivou, avšak velmi potěšující zprávu – slavný atomový vévoda se totiž na jejich Androidy a možná i iOS zařízení dostaví v podobě přepracovaných původní her série – a to vše kompletně v jednom balíku za jednu cenovku.

Autoři pracují na přepracování všech původní Duke Nukem her do jedné velké kolekce, kterou nazývají jednoduše Hail To The King Collection – ta bude sdružovat všechny známé výpravy atomového vévody, tedy mimo některé úplné odbočky od hlavní série a oželet budete muset i absenci nejdéle vyvíjeného dílu, notoricky známého Duke Nukem Forever, který ale nakonec stejně nepatřil zrovna k nejlepším dílům série, takže není moc důvodů k zoufání.

V krátkém YouTube teaseru (viz. níže) jsme se toho o samotném balíku mimo obsahu příliš nedozvěděli, proto se také autoři z Droidgamers snažili v rozhovoru s autory vyšťárat další zajímavé informace o vývoji. Z toho vyplynulo, že autoři variantu „zaplaťte za všechny díly najednou” přijali hlavně protože nechtěli rozdělovat fanoušky série, kteří si navíc nemusí přesně pamatovat, který díl a kterou epizodu v něm měli tak rádi – místo toho aby tak museli pracně něco hledat a případně kupovat více her (které autoři nakonec přeci „pouze” přepracovávají), tak mohou koupit celý balík a v něm si najít přesně to, na co je jejich nostalgická vzpomínka navedla při koupi.

Redakce Droidgamers se také ptala na to, zda jejich mlčení o variaci pro iOS je záměrné, nebo na verzi ani nepracují – odpovědí bylo, že se o tom rozpovídají v blízké době. Hry by se každopádně měly objevit na Google Play v podobě jedné instalace, a to už v průběhu tohoto čtvrtletí, tak doufejme, že další platformy také dostanou od autorů trošku té pozornosti.

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.