escapebird

Escape Bird – zajímavá hříčka ze Slovenska

Escape Bird je dílko vývojáře ze Slovenska, které vyzkouší vaše hbité prsty, rychlé reakce a mnohdy i pevné nervy. Zní vám to jako Flappy Bird? Inu, nepatrně podobné rysy by se našly, nicméně Escape Bird se hraje jinak a originálně.

Escape Bird z dílen Lifeapp je graficky velice jednoduchá hra, jež ale má svoje kouzlo a osobitou stylizaci. Ta vyloženě vyčnívá nad vcelku ohraným pixel-artem a pseudo retro grafikou, na jakou vsadil původní Flappy Bird i jeho klony. Po herní stránce se ale tolik neodlišuje – jde o rychlou hříčku, která prověří vaše reakce a často i pevné nervy, které vám podráždí někdy až příliš neúprosná náhodnost překážek v úrovni. Ale právě to je zároveň ta největší sranda.

escape3 escape2 escape1

Ovládání je klasickým „flappy způsobem“, tzn. ťukáte na displej tak, aby váš ptáček nespadl dolů. Autor v tomto případě ale omezil úroveň i z horní strany, takže nesmíte ani ťukat příliš rychle. Celé kouzlo pak je v tom, že ptáček neustále přelétává z jedné strany na druhou a na stranách náhodně vyskakují překážky, do kterých nesmíte narazit. Za každý přelet získáte bod a pokud jste opravdu dobří, tak třeba uspějete i v integrovaných Google Games žebříčcích. Nad rámec postupu v žebříčcích Escape Bird poskytuje i achievementy, mezi nimiž je dokonce jeden tajný.

Escape Bird je na Androidu zdarma s reklamami, přičemž momentálně neexistuje žádná placená verze bez nich.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.