PRISM-The-European-Union-Finally-Reacts-2

Evropská komise si chce posvítit na free-to-play hry

Zástupci Apple Google se v současnosti scházejí na společných jednáních s členy Evropské komise Výboru pro spolupráci v oblasti ochrany spotřebitele. Ptáte se, co je tématem těchto jednání? Free-to-play hry, konkrétně mikrotransakce v nich přítomné. 

Jednání začala na popud stížností od spotřebitelských organizací z Velké BritánieDánska a dalších zemí EU. Jedním ze zásadních problémů je slovíčko „free“ nacházející se v označení těchto titulů. Podle komise může být využití tohoto slova zavádějící, obzvláště pro děti. Ty jsou totiž často strůjci neštěstí, když se jim podaří nakoupit „penízky do hry navíc“ za nemalou částku peněz těžce vydělaných.

 nexusae0_iap_thumb

Problémem je i fakt, že označení „free“ by podle Evropské komise měly nést pouze hry, které jsou zcela zdarma a neobsahují IAP.

Další požadované úpravy obsahují zrušení věčně vyskakujících okének s možností IAP (a jejich přesunutí do menu či jiného méně nápadného místa) a přítomnost kontaktu na vývojáře, který může sdělit více o IAP v dané hře.

Co si o návrhu Evropské komise myslíte? A upřednostňujete raději F2P hry nebo raději zaplatíte jednu částku a „jedete bez omezení“? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: DGINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.