facebook

Facebook údajně pracuje na anonymní sociální síti

Jak už uvedli naši zahraniční kolegové – Facebook je asi to poslední místo na internetu, kde byste hledali jakoukoliv podobu anonymity. A přes to se nyní šíří zprávy o tom, že největší sociální síť na světě experimentuje s úplně anonymní sociální sítí.

Původní zpráva z New York Times se zmiňuje o tom, že Facebook spekuluje a zvažuje vstup do oblasti zcela anonymních sociálních sítí, byť ty pro konvenční „ne-anonymní” sítě prakticky žádnou konkurenční hrozbu nepředstavují – schválně, dokážete bez hledání na internetu jmenovat nějakou anonymní sociální síť? My ne. Každopádně základní myšlenkou pro uvedení takové sociální sítě je to, že lidé by rádi diskutovali o tématech, u kterých by raději neměli ukázanou svoji skutečnou identitu.

Jistě každého napadnou různá témata, u kterých by se anonymita dala ocenit. A právě proto se vůbec Facebook pokouší něco takového zkoumat a kdo ví, třeba i vydat mezi uživatele. Vůbec tu vyvstává spousta otázek kolem fungování takové služby, a také především – jak by ji Facebook integroval se svojí hlavní sociální sítí (pokud vůbec), která už z principu zkrátka anonymní není, nikdy nebyla a nejspíš ani nikdy nebude? Šlo by o aplikaci na způsob chatovacího klienta, nebo aplikaci fungující spíše jako sociální síť se „zdí” příspěvků? S anonymitou navíc přichází velký problém se spamováním.

Nad anonymními hrátkami Facebooku visí obrovský otazník a odpovědi se nejspíše v brzké době nedočkáme, přes to bude zajímavé sledovat, zda z celého údajného experimentu něco vzejde pro koncové uživatele a případně také pro inzerenty, kteří jsou pro Facebook klíčoví.

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.