facebook-rooms-app

Facebook uvedl novou aplikaci – nese jméno Rooms

Společnost Facebook včerejším dnem oficiálně uvedla dílko, na kterém poslední dobou pracovalo „oddělení“ Facebook Creatives Labs. Nová aplikace, potažmo služba, nese jméno Rooms a slouží k vytváření anonymních chatovacích místností, ve kterých tak budete moc diskutovat bez odhalení své identity. 

Podobných možností máte k dispozici poměrně hodně, podpora tak velké společnosti jako je Facebook však dává Rooms do rukou skutečně silné karty. Celá idea aplikace je taková, že máte možnost vytvořit místnost, jejíž název bude korespondovat s požadovaným obsahem. Do této místnosti můžete zvát lidi (ať už online či offline formou) a následně psát zprávy nebo vkládat fotografie či videa. Obsah je zobrazen ve formě „feedu“, tedy srovnán podle data přidání.

screen322x572

V praxi se tak nejedná o nic nového, ale rozhodně může být zpracování od Facebooku zajímavé a není důvod podobnou aplikaci nevyzkoušet, pokud rádi diskutujete. Rooms je ke stažení v App Store, zatím však pouze pro USA a další vybrané země (mezi které ČR nepatří).

Podobná aplikace může opět vyvolat bouřlivou diskuzi o internetové anonymitě – myslíte, že v tomto ohledu skýtá Rooms nějaké nebezpečí?

appstoreZdroj: TDINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.