final-fantasy-vi-android-game

Final Fantasy VI vyjde snad ještě do konce tohoto roku

Japonský kult RPG žánru, Final Fantasy, se dočkal již několika převedení starších dílů série na mobilní zařízení. Nyní se chystá další přídavek pro Android a iOS – Final Fantasy VI.

Vývojáři ze Square Enix toho o hře samotné zatím příliš neřekli, ale dá se předpokládat, že dějově a hratelně bude identická se svojí původní podobou z roku 1994. Systém pohybu po světě a systém soubojů jistě bude ctít tradiční pravidla Final Fantasy, protože měnit cokoliv na tak zaběhnutém a známém systému by bylo jednak nelogické a taky se nesmí zapomínat na nemalou komunitu fanoušků Final Fantasy, kteří by nějakou radikální změnu (třeba přiblížení k něčemu akčnějšímu) asi nenesli lehce.

final-fantasy-vi-android-game-2final-fantasy-vi-android-game-1

Hra by se měla dle našich informací objevit ještě tento rok jak na Androidu, tak na iOS. Z toho plyne, že Square Enix už nezbývá mnoho času a Final Fantasy VI se objeví v nejbližší době, nicméně vývojáři nepopírají, že když to neklapne, tak to prostě neklapne a hru vydají až v prvních týdnech roku 2014.

Stejně jako předchozí hry série, i Final Fantasy VI bude pravděpodobně stát poněkud nadstandardní peníze na mobilní poměry, očekává se cena okolo $15.99, tedy cca 320 Kč. Zároveň se jedná pro nějakou dobu o poslední Final Fantasy, které bude převedeno na mobilní zařízení – vývojáři se nechali slyšet, že další díly série se v dohledně době neobjeví.

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.