flappy_bird

Flappy Bird povstane z popela, ale dokáže ještě zaujmout?

Jistě jste už četli o tom, že Flappy Bird se bude oficiálně vracet na obchody s aplikacemi v inovované variantě. To opět potvrdil i samotný autor hry, zároveň také slíbil, že nás čeká rozšíření v podobě režimu více hráčů a „Flappy Bird 2.0” by měl být méně návykový.

Většina autorů her a aplikací by dala cokoliv za to, aby se jejich titul dal označit za návykový a aby vydělával obrovské peníze, ale Dong Nguyen se na to dívá jinak a s odstupem času tvrdí, že návykovost původní hry byla také jedním z důvodů, proč se rozhodl ji stáhnout z oficiálního oběhu.

Mohli bychom to klidně nazvat bublinou, která velice rychle splaskla, nicméně klony této hříčky, jež nemálo vydělaly na stažení originálu, se stále těší určité popularitě. Nguyen původně hráčům dal férové varování o odstranění hry, takže kdo chtěl, si ji mohl stále nainstalovat. Šílené na tom ale je, že naopak aby komunita přikývla a uznala, že je informování předem fajn, tak Nguyen začal od spousty hráčů dostávat výhružné zprávy, které údajně v některých případech šly až na úroveň hrozeb smrti.

Ale co bylo, to bylo – autor se nyní chystá hru opět uvést do oběhu, ale ve vylepšené variantě. Nabízí se ale otázka, zda vůbec ještě někdo má o původní Flappy Bird zájem a zda se už masa příliš nesžila s klony původního konceptu, z nichž některé také poskytují hru více hráčů, na kterou Nguyen do nového dílu láká.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.