fleksy

Fleksy: zajímavá klávesnice pro Android a iOS

Fleksy se snaží zaujmout vlastním přístupem k psaní na klávesnici, a to rovnou na třech platformách – dle očekávání na Androidu a poněkud překvapivě i na iOS a na chytrých hodinkách Gear. Fleksy zdánlivě funguje jako konvenční klávesnice, ale celý uživatelský zážitek se snaží oživit gesty.

Klávesnice Fleksy z hlediska personalizace přináší tytéž možnosti, jakými léta disponuje např. SwiftKey, takže si můžete nechat sestavit slovníky na základě SMS zpráv, tweetů, e-mailů apod. Dále podporuje možnost instalace vlastních slovníků, mezi nimiž nechybí ani čeština. Oproti např. SwiftKey ale zatím dokáže pracovat jen s jedním slovníkem, takže nedochází k interakci např. mezi anglickými a českými slovy najednou, což je určitě škoda.

2014-05-04 14.37.35 2014-05-04 14.44.40 2014-05-04 14.44.50

Fleksy dále přináší pár vlastních barevných skinů, z nichž některé si můžete odemknout přímo používáním klávesnice, s čímž je spojený i jakýsi systém achievementů („gamifikace” se u takovýchto aplikací často nevidí). Kompletní nastavení a svůj průběh při používání si navíc můžete synchronizovat přes Cloud.

To nejzajímavější na Fleksy ale je samotné ovládání. Jednotlivé znaky zadáváte tradičním způsobem, ale manipulaci se slovy vykonáváte pomocí gest. Takže např. smazání slova provedete gestem zprava doleva, nebo posun ve slovech nabízených slovníkem provádíte „svajpnutím” dolů. Takových gest při používání je více a snaží se vás do nich zasvětit i krátký tutorial, který se spustí při prvním otevření aplikace. Pokud by vám něco uniklo, tak ale nemusíte zoufat, protože jej lze opětovně vyvolat z nastavení Fleksy.

2014-05-04 14.48.36 2014-05-04 18.20.19 2014-05-04 18.21.14

Tuto zajímavou klávesnici si můžete zdarma vyzkoušet po omezenou dobu a pokud se vám bude líbit, tak si musíte nachystat cca 80 Kč, které vám odemknou plnou verzi Fleksy. Klávesnice na iOS samozřejmě funguje jen v rámci některých podporovaných aplikací.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Informace k instalaci Fleksy na hodinky GearINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.