godzilla

Godzilla bere útokem iOS i Android – 2 nové hry

Před šedesáti lety poprvé v kinech zaútočilo velké monstrum, Godzilla. Od té doby už utekla spousta času a mimo jiné to znamená, že je před námi již několikátý remake této žánrové klasiky, který doprovodí hned dvě herní pecky pro platformy Android a iOS. Nesou názvy Godzilla: Strike ZoneGodzilla Smash3.

Na začátku května vydaný první jmenovaný titul, Godzilla: Strike Zone, pochází z dílen herní pobočky Warner Bros. International a z hlediska náplně jde o prožití vybraných událostí z nového filmu ve třech misích. Tyto mise kombinují různé prvky, k nimž patří i nekonečný běh (se kterým pracují i noví Transformeři) a klasické střílení z pohledu první osoby. Přestože Godzilla je monstrum obrovské, tak to samé se určitě nedá říct o Godzilla: Strike Zone, která má jen 84 MB a její hratelnost je otázkou cca deseti minut. Autoři tímto jasně dávají najevo, že se jedná pouze o doprovodný titul a ne plnohodnotnou záležitost – tomu odpovídá i cena, která je nulová.

13 11 12

Druhou hrou na seznamu je Godzilla Smash3 od Rogue Play Inc. a se Strike Zone sdílí snad jen tématiku Godzilly. V podstatě jde o puzzle hru, ve které hledáte shodu tří políček. Tento klasický casual-puzzle koncept se autoři snaží oživit RPG prvky a 3D grafikou, která jinak triviální žánrovou záležitost povyšuje na jinou úroveň. Kdo by nechtěl řešit puzzle a u toho sledovat, jak Godzilla na základě vašeho postupu vítězí, případně prohrává nad lidstvem? I Godzilla Smash3 je dostupná zdarma na obou platformách.

1 2 3

Godzilla: Strike Zone | Android | iOS
Godzilla Smash3
| Android | iOS

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.