google_docs

Google aktualizoval kancelář na iOS a vydal aplikaci „Slides”

Google dnes na iOS vydal aktualizaci svých kancelářských aplikací, do nichž přidal podporu formátů Microsoft Office. Navíc vypustil úplně novou aplikaci pro prezentace, která nese název Slides.

Google jednoznačně ukazuje, že se chce prát s Microsoftem a Applem na poli byznysově orientovaných aplikací, což stvrdil významnou aktualizací svých kancelářských nástrojů a přidáním vlastní aplikace pro vytváření prezentací. Google tak na iOS přináší kompletní kancelářský mainstream v podobě textového editoru, tabulkového procesoru a aplikace pro prezentace. Tím útočí přímo proti alternativám v podání Apple a především Microsoftu, který od minulého roku na iOS taktéž figuruje se svým kancelářským balíkem, který má výhodu v podobě držení majoritního podílu na globálním trhu napříč platformami.

Všechny tři kancelářské aplikace se automaticky synchronizují s cloudem, ale nemají žádný problém ani s prací v offline režimu. Velkým krokem vpřed je pro Google zavedení podpory formátů užívaných sadou Microsoft Office – už dříve sice bylo možné dělat převody formátů, ale zavedení nativní podpory je daleko pohodlnější a ve většině případů i jistější, zejména co se týče zpětné kompatibility mezi různými formáty (opakované převody někdy vedly ke ztrátám formátování, v horším případě i obsahu).

Google Docs na App Store
Google Slides na App Store

Google Sheets na App Store

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.