81dgptmSieL._SL1500_

Google Chromecast v Česku díky Amazonu

Miniaturní počítače vkládané do televizorů jsou v poslední době čím dál populárnější a na tomto trendu se pokouší svézt mimo jiné i zařízení nazvané Chromecast, které vyvinuli lidé z Googlu.

Chromecast byl představen tento rok v létě a byť se principiálně jedná skutečně o další z mnoha počítačů, které se dají připojit k moderní televizi skrze HDMI, tak oproti záplavě běžných „klíčenek s Androidem“ je toto zařízení svým způsobme unikátní. Místo běžného mobilního OS totiž dostanete ořezanou verzi operačního systému Chrome OS, která s okolím komunikuje prostřednictvím Wi-Fi technologie.

Spíše než o počítač se jedná hlavně o jakési miniaturní mediální centrum, protože díky Chromecastu můžete např. přehrávat hudbu z Google Music, či přehrávat videa na YouTube. V zahraničí s rozšířenějšími Google Službami je pak k dispozici třeba i přehrávání filmů a seriálů, ale s tím u nás ještě bohužel nemůžeme počítat. Neoficiálně se pochopitelně dají s Chromecastem dělat lepší psí kusy a při řádné úpravě lze např. streamovat obsah přímo ze zařízení do televize, resp. Chromecastu. Ale tím se nebudeme příliš zabývat, protože se jedná o věci pro pokročilejší uživatele, kteří mají vlastní zdroje informací.

61IekHLHTVL811nvG+LgML._SL1500_71VYFqP83VL._SL1466_

Tolik ke shrnutí a připomenutí toho, čím Chromecast je. Podstatou tohoto článku je skutečnost, že Chromecast se u nás již dá oficiálně sehnat. Sice to není možné přímo skrze Google Play, ale možnosti nákupu zařízení rozšířil Amazon, díky němuž si nyní můžete nechat Chromecast poslat až domů. Za zařízení zaplatíte zhruba 650 Kč a za poštovné si Amazon naúčtuje cca 250 Kč. Když k tomu přidáte daň, tak se dostáváte někam lehce nad úroveň 1000 Kč, takže se vám nákup na Amazonu oplatí více, než přes neoficiální zdroje.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.