brin_glass

Google Glass vyrazí mezi spotřebitele nejspíš příští rok

Jelikož se nám neodvratně blíží konec roku 2014, dá se předpokládat, že původní plány s uvedením Google Glass na spotřebitelský trh nedopadly dle očekávání a „něco se protáhlo”. Nová zpráva od Reuters ovšem značí, že by fanoušci chytrých brýlí neměli házet flintu do žita.

Zpráva pocházející od agentury Reuters cituje nejmenovaný zdroj, který je dle jejich slov blízce seznámený s problematikou. Chytré brýle Google Glass byly původně oznámeny už v roce 2012, ve kterém je doprovodil masivní hype v celé technicky zaměřenější internetové komunitě. První skeptické názory ale na sebe nenechaly dlouho čekat, a jak dosavadní praxe ukázala, v lecčem měly tyto protinázory pravdu.

Google dle zprávy od Reuters každopádně kontaktoval přes 16 společností, které původně vyvíjely aplikace pro Glass, nicméně 9 z nich další spolupráci odmítlo z různých důvodů, především však ale kvůli nedostatku uživatelské základny a hardware omezením samotného zařízení. Googlu minimálně co do publicity ani nenahrálo třeba to, že Twitter stáhl z oběhu svoji oficiální aplikaci pro Glass.

Google se samozřejmě proti této sestupné tendenci v mínění o chytrých brýlích snaží bránit a tvrdí, že na projektu stále pracují stovky lidí a že brýle budou uvedeny až budou naprosto dokončeny do finální podoby. Co myslíte, mají chytré brýle stále šanci, nebo je pomalu zadupe ostatní wearable elektronika, jak jsme před nějakou dobou psali zde?

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.