gmessenger

Google Messenger – ozvěna po neúspěchu Hangouts?

Google uvedl s příchodem Androidu 5.0 na Google Play novou aplikaci pro práci s SMS a MMS zprávami, což může působit trošku zvláštně s ohledem na dřívější snahu o sjednocení SMS komunikace s komunikací v jejich interní chatovací službě Hangouts, která je přímo spojena i se sociální sítí Google+. Jedná se o ústupek kvůli nezájmu uživatelů?

Když se na Messenger v podání Googlu podíváte, tak zjistíte, že samotná aplikace vlastně není nic světoborného, nepřináší žádnou šokující funkční výbavu, ani revoluční metodu práce se zprávami. Jde o naprosto standardní aplikaci pro správu SMS zpráv, která funkčně naprosto odpovídá klasické SMS aplikaci z čistého Androidu před příchodem aplikace Hangouts. Jediným zásadním rozdílem tudíž je podoba Messengeru, která dle očekávání splňuje nové standardy platformy, které vychází z designové filozofie Material Design, kterou Google představil letos na vývojářské konferenci I/O.

mes1 mes2 mes3

SMS zprávy se tradičně dělí dle kontaktů, u kterých máte již mnoho let poměrně standardní konverzační vlákno. Díky jednoduchosti a novému designu můžete snadno přímo z aplikace odesílat zvukové stopy, video, či fotografie (podobně, jako třeba u Facebook Messengeru). Aplikace je navržena podle standardů Androidu 5.0, nicméně funguje prakticky na jakémkoliv zařízení s Androidem 4.1 a vyšším – počítejte však s tím, že budete oproti Lollipopu ochuzeni o animovaná grafická pozlátka.

Ať už jsou motivace Googlu pro opětovné rozdělení SMS zpráv od Hangouts jakékoliv, tak samotný Messenger není špatný výtvor, a pokud vám stačí základní funkční výbava, tak jde o solidní SMS aplikaci, která hezky vypadá a má za sebou vývojáře samotné platformy, takže můžete počítat s její naprostou aktuálností.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.