nexus-family

Google Nexus 8 by se měl objevit v polovině tohoto roku

Google zaznamenal nemalý úspěch se svojí tabletovou řadou Nexus 7, která za málo peněz nabízela více než dost muziky. Doplněk tabletové rodiny v podobě Nexus 10 takový úspěch nezaznamenal, ale Google se nevzdává a očekává se vydání osmipalcové varianty Nexus tabletu.

Internetový gigant ve spolupráci s různými výrobci již několik let produkuje řadu Nexus, která se pyšní především čistou verzí systému Android, který je díky tomu mimo jiné také velmi aktuální a Nexus zařízení jsou zpravidla první ve frontě na aktualizaci.

Sedmipalcový Nexus 7 v obou případech vyrobila společnost Asus, Nexus 10 vyrobil Samsung, který pro Google taky vyrobil dva Nexus telefony (nepočítaje Google edici Galaxy S4). V oblasti telefonů si Google docela oblíbil LG, které vyrobilo poslední dva telefony. Potenciálních kandidátů na sestavení dalšího člena Nexus rodiny tedy v žádném případě není málo, nicméně veřejnost a média dávají největší šance společnosti Asus.

Nexus-8-Leak
– údajná podoba tabletu Nexus 8

Kromě toho se také spekuluje o tom, že Google upustí od čipů Qualcommu a přejde na platformu Bay Trail T od Intelu. Jak to nakonec bude, se dozvíme až v polovině roku, ale jedno je jisté – Google může jedině překvapit. Osmipalcovým tabletem by šli po krku především menší verzi iPadu od Apple, který se těší nemalé popularitě. Vše, co zatím máme, jsou již dříve uniklé obrázky na trhu neexistujícího tabletu, který byl použit v propagačních materiálech Androidu 4.4 KitKat. Dle odhadů se jedná o trošku větší zařízení, než jakým jen Nexus 7, což opět nahrává příznivcům spekulací okolo osmipalcového tabletu.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.