wear_h

Google oznámil práci na Android Wear – variantě Androidu pro hodinky

Výrobci zařízení s Androidem již delší dobu produkují dodatečné příslušenství spadající do kategorie wearables. Máme tu např. hodinky od Sony, či od Samsungu. Případně sportovní náramky od LG a od mnoha jiných dodavatelů. Nyní se do této nové vlny chytrých zařízení přimíchá i samotný Google.

Android Wear je v zásadě samostatná platforma, která ale samozřejmě vychází z operačního systému Android. Tato platforma poskytne vývojářům možnost napojit již existující aplikace z mobilního systému na služby poskytované Googlem, tedy např. Google Now. Tyto služby potom umí data z aplikací zpracovávat a předávat do hodinek v takové podobě, aby obsah odpovídal podstatně menšímu zobrazovači a zůstal zajištěn určitý uživatelský komfort.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Jak můžete vidět na videu, tak systém v hodinkách se ovládá různými gesty a případně pomocí hlasových povelů. Zejména z těch gest plyne, že pro dosažení plného uživatelského zážitku si budete muset chvíli zvykat, protože jak už ukázaly jiné platformy (Windows 8), ovládání gesty si žádá nějaký čas pro 100% sžití. Kromě zpráv o počasí umí Android Wear pochopiteně pracovat i s notifikacemi z vašeho spárovaného zařízení, stejně tak jako můžete z hodinek ovládat hudební přehrávač telefonu.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Koncová zařízení bude pravděpodobně dodávat více výrobců, neboť Google dle dostupných informací komunikuje s Asusem, HTC, LG, Motorolou a Samsungem. Zajímavé je, že na seznamu nefiguruje Sony, které jako vůbec první přišlo se solidně zpracovanými (a značkovými) hodinkami, které se uměly spárovat s Androidem. Bližší informace o Android Wear se pravděpodobně dozvíme na konferenci Google I/O. Pokud se řadíte k vývojářům, tak pro přístup k SDK se musíte registrovat.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.