google_reader_big

Google Reader skončil. Co teď?

A je to tady. Předem avizovaný konec služby Google Reader skutečně přišel. A jak zaznělo v jednom známém českém filmu: „Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.“ Pojďme se ale nyní společně podívat, jak se dá tato služba nahradit. 

To, že bude oblíbená RSS čtečka Google Reader zrušena, bylo ohlášeno již několik měsíců dopředu. Pokud si právě kladete otázku, proč tomu tak je, odpověď je jasná. Google tuto službu považoval za neperspektivní. Nyní je na čase se s touto ztrátou vyrovnat a jít dál. Kam dál? Pojďte se tedy podívat na několik možností, abyste nepropásli termín, který Google poskytl pro export záložek (do 15.7.).

Feedly
unnamed

Začínáme právě touto alternativou, obecně se totiž líbí nejvíce a sami naši redaktoři sáhli po této variantě. Výhodou Feedly je, že se včas osamostatnila od Google Readeru. Feedly má sice vlastní aplikaci, avšak umožnila vývojářům mobilních a webových aplikací, aby své výtvory propojili s touto službou, čehož využili například tvůrci nejoblíbenější androidní čtečky gReader a díky tomu můžete tuto aplikaci (po stažení nejnovější aktualizace) používat i nadále.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

CommaFeed Reader
unnamed (5)

Tato čtečka je poměrně jednoduchá. K dokonalosti za má zatím docela daleko, kvůli svému mládí dosud nenasbírala potřebný kapitál, což se projevuje zejména na kapacitě serverů. To prakticky znamená, že se RSS zdroje neobnovují tak často, jak by se vám třeba líbilo. CommaFeed má vlastní aplikaci pro Android a určitě bude zajímavé službu v budoucích měsících sledovat.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AOL Reader
aol-reader

Tato čtečka je prozatím ve fázi beta testování, zdá se však, že ji čeká dobrá budoucnost. Čtečka disponuje všemi důležitými funkcemi, které byste mohli očekávat, současně pak nabízí i příjemné uživatelské rozhraní. AOL Reader prozatím nemá žádnou svou aplikaci pro Android ani iOS, ale jak sami vývojáři slibují, již brzy bude pro obě platformy.INZERTNÍ SDĚLENÍ