youtube_music

Google ukázal betu YouTube Music Key

Nějakou dobu se o tom už v komunitě fanoušků Googlu spekulovalo, a nyní se to stává skutečností – Google uvedl betaverzi YouTube Music Key. Základní myšlenkou je používání YouTube coby hudebního přehrávače, a to zcela bez reklam a jakýchkoliv překážek či přerušení… a za měsíční předplatné.

Celá záležitost je stále v beta stavu, takže nepočítejte se 100% funkčností a funkční výbavou, která momentálně opravdu působí spíše jako plugin nad YouTube rozhraním. Aplikace je dostupná pro iOS s Androidem  a přichází s pozvánkovým systémem. Ten zatím v České republice nefunguje a není nám známo, kdy a zda vůbec se v dohledné době něco v tomto ohledu změní.

Samotná funkční myšlenka je potom naprosto jednoduchá a člověka skoro překvapuje, že to YouTube neuměl už dávno před zavedením Google Play Music. Nová aplikace umí hudební tituly na video portálu ukládat pro offline poslech a zvládá přehrávání na pozadí (tudíž se hodí i pro poslech podcastů, které také často běží přes YouTube), což je asi nejzásadnější rozdíl oproti klasické YouTube aplikaci.

Služba každopádně je už nyní zpoplatněna a počítejte s tím, že jakmile uběhne určitá doba, tak bude ještě o něco dražší. To nás ale s ohledem na lokální restrikci zatím nemusí příliš trápit. Na druhou stranu je ale fér také přidat informaci, že uživatelé plného přístupu na Google Play Music budou mít YouTube Music Key zahrnutou v balíčku a stejně tak i naopak – služby se tak prakticky příjemně doplňují v rámci ekosystému Googlu, byť škarohlíd by nepochybně namítl, že jde o zbytečnou funkční schizofrenii.

O dalších novinkách spojených s čerstvou přidanou hodnotou na YouTube vás určitě budeme v budoucnu informovat, tak jen doufejme, že zprávu o uvolnění služby i pro Českou republiku budete moci číst co nejdříve.

Zdroj: A, YINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.