GorillaGlass_tutiendastore.es_

Gorilla Glass v Bořičích mýtů, GG4 na cestě

Trend miniaturizace je dávno za námi. Dnešní telefony rostou a rostou. A s tím se zvětšuje i velikost displejů, které se nevyvíjejí pouze po stránce „zobrazovací“ – tedy počtu barev, rozlišení a technologie – ale i po stránce odolnosti. Mezi společnosti, zabývající se krycími skly pro naše mobilní zařízení, patří i velmi známá firma Corning s řadou tvrzených skel Gorilla Glass.

Krycí skla od tohoto výrobce jsou velice populární a valná většina telefonů využívá právě tvrzené sklo Gorilla Glass. Jeho kvality se dokonce snažili ověřit známí Bořiči mýtů. A jaký byl výsledek? Posuďte sami! A jedinci disponující dobrou znalostí angličtiny se dokonce něco přiučí. 😉

A aby toho o Gorilla Glass dnes nebylo málo, rovnou přinášíme jednu novinku. Současné generace jsou schopny zabránit (některým) škrábancům na displeji našeho telefonu, ale pád je pro ně zatím poměrně tvrdý oříšek a šance „přežití“ není moc velká. Proto se v Corningu zaměřili u Gorilla Glass 4 primárně právě na odolnost při pádu a podle informací se jim snaží dosahovat úctyhodných výsledků – sklo má být až dvakrát pevnější než konkurenční skla, což v praxi znamená, že by mělo bez úhony přežít zhruba 80% pádů z jednoho metru. To není tak špatné. Uvidíme ovšem, jestli bude realita skutečně taková. Zatím si ale budeme muset počkat, neboť přesné datum uvedení novinky nebylo zveřejněno.

Zdroj: MA, SAINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.