half_life

Half-Life 2 pravděpodobně míří na Nvidia Shield

Jedna z nejslavnějších akčních her historie, Half-Life 2, se již stala kultem a pro mnohé hráče nepřekonaným etalonem žánru stříleček z pohledu první osoby. Třetí díl je v nedohlednu a místo toho si nejspíše budeme moci projít druhým dílem série na konzoli Nvidia Shield.

Toto nepřímé oznámení provedli autoři hry velice stylově – redaktorovi zahraničního serveru Android Police zaslali poštou zelené páčidlo, na kterém je v překladu napsáno: „Co by udělal Gordon?” Kromě tohoto prakticky vše potřebné říkajícího textu a zbarvení je ještě pro potvrzení vyražené logo milované sci-fi série od Valve a logo konzole Nvidia Shield.

Fanoušci Valve a Shieldu jistě vědí, že přenosná herní konzole s Androidem dostala konverzi puzzle hry Portal, kterou pohání novější verze Source engine, tj. ten samý, kterým se ve své době velice pyšnil druhý Half-Life. Ten je objektivně daleko komplexnější herní záležitostí, protože disponuje plnohodnotnou hrou jednoho hráče, kterou doprovází příběhová složka vyprávějící o vesmírné invazi a konspiracích.

Převedení tak velkého titulu na malé zařízení je velice ambiciózní, ale připomeňme si třeba i konverze tří dílů série Grand Theft Auto, které nám ukazují, že to skutečně je proveditelné. A pokud se druhého Half-Life opravdu dočkáme, tak se otevírá velký prostor pro další hry, které na Source engine staví – patří zde např. Counter Strike, DOTA 2, Left 4 Dead, nebo Team Fortress 2. Každopádně žádné další informace nemáme a musíme si vystačit se zeleným páčidlem.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.